• ÖNDER ÇİFTÇİ LEMKEN TÜRKİYE SATIŞ NOKTASI 

 • TELEFON: 0(282)262 46 71

 • Rubin 12

  csm_3f595297210e819e011292c49fc98054a9ea23f6-fp-16-7-0-0_70a7d46cc0

  Rubin 12

  DERİNLEMESİNE ÇALIŞAN KISA TIRNAKLI TIRMIK

  LEMKEN, Rubin 12 ile piyasaya, 20 cm derinliğe kadar çalışma derinliğiyle tıpkı çapa makineleri kadar derine inebilen bir kısa tırnaklı tırmık sürmüş oldu. Dolayısıyla Rubin 12, en ağır toprak koşullarında bile gerek anız işleme gerekse toprak işleme çalışmalarına uygundur.

  • 736 mm çapında, tırtıklı kenarlı, bombeli iki sıra disk yoğun bir şekilde karıştırma ve ufalama işlemi yapar.
  • Her sıradaki disklerin simetrik dizilimi sayesinde yüksek sürüş hızlarında bile yana çekmeden çalışmayı sağlar.
  • Disklerin yere 20° eğim açısı ve sürüş yönüne 16° eğik durması sayesinde 7 cm çalışma derinliğinden itibaren bütün yüzeyde toprağa optimum şekilde girerek çalışılır.
  • Özel şekilde bükülmüş ve burulmuş saplar, diskler arasında maksimum boşluk elde edilmesini sağlar. Bu özellik ve ortadaki disklerin hafifçe kaydırılmış olması sayesinde tıkanma olmaz.
  • Daha az kayma yaşanarak yüksek sürüş hızlarına çıkılabilmesi, yakıt tüketiminde düşüş ve daha yüksek yüzey verimi sağlar.
  • İlk disk sırasının arkasındaki bir darbeli döner tarak yoğun bir karıştırma ve  ufalama yapar, ikinci sıradan sonra gelen bir seviyelendirme tarağı toprağı optimum bir şekilde yayar ve mükemmel bir şekilde düzler.
  • Rubin 12’nin önden/arkadan monte edilen versiyonuna, yukarı kaldırılmış durumdayken ön dingile yüklenen tekli bir tekerlek takılabilir. Böylece, ek kumanda cihazı gerektirmeyen, yepyeni bir yükleme sistemi elde edilir.
  • Artık 7 metre çalışma genişliğine kadar mevcut.

  Önden/arkadan monte ağır cihazlar için eyerleme konsepti

  AYNI ZAMANDA HEM ÖNDEN/ARKADAN MONTE HEM DE EYER TİPİ YÜKLEME

  Şimdiye kadar önden/arkadan monte makinelerde silindir seçimi, başka faktörlerin yanı sıra traktörün kaldırma gücüne  ve taşıma sırasında gereken tekerlek yüküne bağlıydı. O yüzden tam da ağır ve uzun önden/arkadan monte makinelere,
  daha iyi sıkıştırma için ağır birer silindir bağlanamıyordu. LEMKEN, önden/arkadan monte makineler için özel bir eyer tipi yükleme konseptiyle bu soruna çözüm sunuyor.

  LEMKEN, Rubin 12’nin önden/arkadan monte versiyonuyla, makine kaldırıldığında ek bir kumanda cihazına gerek kalmaksızın makinenin ağırlığını kuyruk tekerleğine aktaran yeni bir eyer tipi yükleme sistemi sunuyor. Bu amaçla, şasideki
  dönme noktalarının konumu ve silindir çerçeveleriyle bağlantı, cihaz traktörün kaldırma mekanizmasıyla kaldırıldığında eyer tipi yükleme tekerleğinin alçalıp silindirin mekanik olarak tekerleğin üzerine kaldırılacağı şekilde tasarlanmıştır. Kaldırma işlemi sadece traktörün arka hidrolik sistemi tarafından gerçekleştirilir. 650 kiloya kadar destek yükünün şasiye aktarılması arka dingilin üzerindeki yükü azaltarak ön dingile, karayolu nakliyesi için yeterli yük binmesini sağlar.

  Eyer tipi yükleme sistemi çiftçiye, aynı anda önemli birkaç avantaj birden sağlar. Çiftçi artık daha iyi sıkıştırma elde etmek için, önden/arkadan monte makinesine ağır bir silindir bağlayabilir. Sürücü ek bir kumanda cihazıyla uğraşmak zorunda
  kalmadığından ve önden/arkadan monte makinenin manevra kabiliyetinden yararlandığından, aynı zamanda dönüşlerde sürücüye büyük kolaylık sağlar. Üstelik, traktör seçiminde artık kaldırma yerine çekiş gücü çok daha önemli hale gelir.
  Eyer tipi yükleme konsepti, Rubin 12 kısa tırnaklı tırmıkta isteğe bağlı olarak edinilebilir. İleride aynı konsept, başka çapa ve kısa tırnaklı tırmık model serilerine de uygulanacaktır. Düşük maliyetli bu konsept ayrıca, eyer tipi yüklenen makinelerin sonradan şaftsız, üç nokta ünitesi olarak sürülmesine de olanak verir.