• ÖNDER ÇİFTÇİ LEMKEN TÜRKİYE SATIŞ NOKTASI 

 • TELEFON: 0(282)262 46 71

 • QuickConnect

  csm_f47b9b7e230051ec337711cd9a2930b838a0ce05-fp-16-7-0-0_6becdd9e24
  csm_LEMKEN_QuickConnect1a_rgb_8fbfeb27e8
  csm_LEMKEN_QuickConnect2__2__rgb_eb0fb097df

  QuickConnect – LEMKEN’ın yenilikçi bağlantı sistemi

  RAHATLIK VE GÜVENLİK

  LEMKEN’ın otomatik üst bağlantı sistemi QuickConnect, şimdiye kadar kullanılan bütün bağlantı sistemlerinde traktör ve cihaz yüzünden karşılıklı olarak birbirini dışlayan iki temel avantajı bünyesinde birleştirir: QuickConnect, traktörle cihaz  arasında mafsallı şaft, hortumlar, kablolar ve üst yönlendirici gibi bütün bağlantı elemanlarını rahatça ve güvenli bir şekilde bağlamaya olanak verecek kadar geniş boşluk bırakır. Öte yandan bu yenilikçi bağlantı sistemi, cihazı traktöre otomatik olarak o kadar yakın konumlandırır ki LEMKEN Sirius önden/arkadan monte pulverizatör gibi önden/arkadan monte edilen büyük hacimli makinelerin, örneğin daha az ön balastla kullanılması mümkün olur. Sirius önden/arkadan monte tarla pulverizatörü seri bağlantıyla QuickConnect ile donatılmıştır..

  KOLAY, ÇABUK VE GÜVENLİ BAĞLANTI
  QuickConnect ile traktör, sürücünün bağlantıları makineye hızlı ve kolayca bağlayabilmesi için önce geriye doğru yeterince büyük boşluk bırakılarak makineye yanaştırılır. Ardından makinenin montajı için geri kalan adımları sorunsuz bir şekilde traktör koltuğundan tamamlayabilir. Daha sonraki geri sürüşte sürücü, makinenin bağlanması için alt bağlantı yakalama kancasından yararlanır ve üst bağlantıyla uğraşması gerekmez. Çünkü yeni bağlantı sisteminin akıllı mekanizması, üst bağlantının kendiliğinden doğru konuma kilitlenmesini sağlar. Makinenin traktörden ayrılmasıysa aynı işlemlerin ters sırayla yapılmasıyla rahatça gerçekleştirilir. Sürücü, traktör koltuğundan QuickConnect bağlantısını ve alt bağlantıyı ayırır ve traktörü biraz öne alarak arada yeterince yer açar. Daha sonra kabinden çıkıp bütün bağlantı elemanlarını hızlı ve kolayca ayırır.

  DAHA KISA MONTAJ VE DEMONTAJ SÜRESİ

  QuickConnect sistemi sayesinde kullanıcı, traktörün üç noktalı bağlantı ünitesine bağlantı üçgeni gibi ağır parçalar kaldırmak zorunda kalmaz. LEMKEN’ın yenilikçi otomatik üst bağlantı sistemi avantajları özellikle tarla pulverizatörlerinde daha da
  belirginleşir. Yüksek kullanım ağırlıkları nedeniyle, dolu depoyla bile güvenli bir şekilde yönlendirilebilmesi için bunların traktöre mümkün olduğunca yakın bir şekilde monte edilmesi gerekir. Çalışma performansındaki ve fonksiyon emniyetinin iyileştirilmesindeki bu avantajlar DLG tarafından Agritechnica 2009 fuarında yenilikler dalında gümüş madalyayla ödüllendirildi.