• ÖNDER ÇİFTÇİ LEMKEN TÜRKİYE SATIŞ NOKTASI 

 • TELEFON: 0(282)262 46 71

 • Karat

  csm_b1cae7bca21e43b0f59ffffd85840979e7578b06-fp-16-7--22--32_05ca9cfc63

  Karat

  SIĞ VE DERİN ANIZ İŞLEMEDE YOĞUN ÇALIŞMA

  Yoğun çapa Karat, hem biçme dövme işleminden sonraki ilk sığ ve bütün yüzeyi kapsayan anız işleme çalışmasında, hem de daha sonraki daha derin ve yoğun karıştırma yapılan çalışmalarda veya malçlı toprak işlemede fidelik hazırlama  işlemleri için kullanılabilir.

  • Yenilikçi hızlı değiştirme sistemiyle (isteğe bağlı) bıçaklar, çapayı sığ veya karıştırmalı derin çalışmaya uyarlamak amacıyla aletsiz olarak kolayca ve çabucak değiştirilebilir.
  • Önden/arkadan monte edilmiş Karat’ın derinlik ayarı kolayca yapılır. Böylece çalışma derinliği aletsiz ve ince kademeli olarak 5 ilâ 30 cm arasında değiştirilebilir. Eyer tipi yüklemeli varyantlarda hidrolik çalışma derinliği ayarı vardır.
   Çalışma derinliği değiştirildiğinde bombeli diskler otomatik olarak ayarlanır.
  • Eyer tipi yüklemeli Karat makinenin hidrolik çekiş güçlendiricisi, çapanın ağırlığını traktörün arka dingiline aktararak traktörün çekiş gücünün artmasını ve yakıt tüketiminin azaltılmasını sağlar.
  • Eyer tipi yüklemeli varyantta şasi, çapa iskeletine entegre edilerek manevra kabiliyeti artırılmıştır.
  • Bakım gerektirmeyen otomatik aşırı yük emniyeti (isteğe bağlı), tırnakların engelle karşılaştığında çok yukarıya ve arkaya kaçmasını sağlar.

  ContourTrack – sabit çalışma derinlikli çekiş güçlendirme

  Engebeli arazilerdeki çiftçiler çoğu zaman, eyer tipi yüklü çapalarının çukurluk bir yerde yeterince derine inememesi ve tepelik bir yerde fazla derin çapalaması sorunuyla karşı karşıya kalırlar. Sürücü için elle ayar değiştirmek zordur ve hassas ayar yapabilmek için çok alışkanlık gerekir. LEMKEN, çalışma alanının arkasındaki çerçevede yer alan dönme noktası ve ek bir hidrolik silindir sayesinde eyer tipi yüklü, çekiş güçlendiricili Karat çapa için pratik bir çözüm geliştirmiştir.

  Algılayıcı tekerleklere binen belirli bir yükün, düz arazideki istenen çalışma derinliğine karşılık geldiği noktasından hareketle, bu yükün, değişken engebeli bir arazi profilinde de sabit tutulması gerekir. Eyer tipi yüklü durumdaki Karat’ın yaklaşık sekiz metrelik çalışma genişliğinde çukurluklardan veya tepelik yerlerden geçerken şimdiye kadar bu yük otomatik olarak sabit tutulamıyordu. Bu durumda, ayar değişikliği yapılmadığı takdirde çapa çukurluklarda istenenden daha sığ, tepeliklerdeyse daha derin çapalar, traktörün üzerindeki yük azalır ve gereken çekiş miktarı çok artar.

  Eyer tipi yükleme çerçevesinde tırnak ünitesinin arkasında yer alan ek hidrolik silindir artık dönme noktası yardımıyla silindir / bombeli disk ünitesinin konumunu ayarlayarak arazi konturunu izlemesini sağlıyor. Böylece, döner takımların hemen yanına yerleştirilen algılayıcı tekerleklere binen yük, dolayısıyla çalışma derinliği her zaman sabit kalıyor. Sıralı hidrolik derinlik ayarı bundan etkilenmiyor. Tırnakların toprağa girmesinden ve cihazın ağırlığından kaynaklanan diğer destekleme kuvvetleri tamamen traktöre aktarılıyor. Hidrolik silindir, her iki algılayıcı tekerlekte yer alan güç ölçme pinlerinden gelen ölçüm sinyalini sürekli olarak algılayan elektronik bir regülatör aracılığıyla yönetiliyor ve herhangi bir basınç sapması olduğunda uzunluğu otomatik olarak   değişiyor. Artık sürücünün sistemin kalibrasyonunu yapmak için, işe başlamadan önce, istediği çalışma derinliğini sadece bir kez ayarlaması yeterli. Ondan sonra iş kalitesinin hep aynı kalacağına güvenebilir. Bu basit ama etkili sistem,

  LEMKEN’ın Karat çapasının eyer tipi yüklü versiyonu için isteğe bağlı olarak edinilebilir. Böylece müşteri duble avantajdan yararlanıyor. Hem Karat’ın sıralı çekiş güçlendiricisi sayesinde yakıt tasarrufu yapıyor hem de makinenin araziye  optimum şekilde uyum sağlamasından dolayı işlenen arazide optimum iş çıkarıyor.