• ÖNDER ÇİFTÇİ LEMKEN TÜRKİYE SATIŞ NOKTASI 

 • TELEFON: 0(282)262 46 71

 • FİDELİK HAZIRLAMA

  MÜKEMMEL TOHUM YATAĞI OPTİMUM BİTKİ POPÜLASYONUNUN ŞARTI

  Optimum bitki gelişimi için ideal tohum yatağı şarttır. Toprağın iyi bir şekilde işlenmesi, düzlenmesi ve aynı zamanda makinenin tüm genişliği ve çalışma derinliği boyunca gevşetilmesi gerekir.

  LEMKEN’ın tohum yatağı hazırlama makineleri zemin agregasında optimum boyut dağılımı ve fidelik yüzeyinde iyi bir iyi ufalanma yapısı sağlar. Arkadan çekilen silindirle, tohum gömme derinliğine kadar eşit bir sıkıştırma gerçekleştirilir. Aynı zamanda, toprağın tekrar sıkıştırılmasıyla, fideler için gereken su toprakta tutulmuş olur. Günümüzde hassas fidelik hazırlama ve düşük aşınma parçası maliyetiyle yüksek alan performansı, fidelik hazırlama işlemlerinde

  LEMKEN makinelerinin kullanılmasını destekleyen ayırt edici gerekçelerdir. Zirkon 8 ve 12 muylu mil tahrikli döner tırmıkların yanı sıra tahıl, kolza ve sıralı meyve tohumlarında ikincil toprak işleme çalışmalarında da pasif fidelik kombinasyonlarının büyük önemi vardır.

  LEMKEN, System-Kompaktor ve Korund serisiyle mükemmel tohum yatağı hazırlama için gereken bütün tarımsal şartları yerine getiren, çok yönlü makineler sunar.

  Zirkon 8

  Zirkon 8

  OPTİMUM TOHUM YATAĞI HAZIRLAMA İÇİN ÇOK YÖNLÜ DÖNER TIRMIK

  Zirkon 8 döner tırmık, 60 ilâ 175 PS traktörler için tasarlanmıştır. Çok yönlü ek donanımlar sayesinde döner tırmık, her türlü kullanım koşuluna uyum sağlar.

  Devamı…

  Zirkon 12

  BÜTÜN EKİM YÖNTEMLERİNDE MAKSİMUM SÜREKLİ AĞIR YÜKE UYGUN DÖNER TIRMIK

  LEMKEN’ın Zirkon 12 döner tırmığı gerek geleneksel gerekse koruyucu ekim yöntemlerinde maksimum sürekli yük için tasarlanmıştır.

  Devamı…
  Zirkon 12
  System-Kompaktor

  System-Kompaktor

  SADECE TEK GEÇİŞTE OPTİMUM SONUÇ

  İyi ufalanmış, eşit derinlikte ve tekrar iyice sıkıştırılmış bir fidelik hazırlamak için ideal makine, sıkıştırıcıdır.

  Devamı…