• ÖNDER ÇİFTÇİ LEMKEN TÜRKİYE SATIŞ NOKTASI 

 • TELEFON: 0(282)262 46 71

 • DuraMaxx

  DuraMaxx

  DuraMaxx : Aşınma parçaları deliksiz olarak takım çeliğinden yapılma. Bütün şeritler ve saban demirleri sadece geçme olarak tespit edilmiştir, dolayısıyla çabucak değiştirilebilir.

  DuraMaxx Pulluk Bıçak Üniteleri

  BÜTÜN TOPRAKLARDA GÜVENLİ KULLANIM VE DÜŞÜK MALİYET

  DuraMaxx pulluk bıçak üniteleri, takım ömrünü % 150 artıran ve takma süresini % 80’e varan oranda azaltan, yepyeni bir konsepte göre tasarlanmıştır.

  DuraMaxx parçalar, geleneksel pulluk bıçak ünitelerindekinden çok daha sert çelikten üretilir. Bunu mümkün kılan, malzemenin delikler yüzünden zayıflatılmasından vazgeçilmesi olmuştur. Saban demiri ve şeritleri tamamen bıçak ünitesinin ana gövdesi tarafından taşınır ve artık pulluk bıçak ünitesinin taşıyıcı parçası değildir. Tek işlevleri toprağı alt üst etmektir ve pratikte pulluk bıçak ünitesinin sağlamlığını azaltmaksızın tamamen tükeninceye kadar kullanılabilir.

  DuraMaxx pulluk  sıçak üniteleri, saban demirleri, şeritler ve bıçaklar aletsiz ve çabucak değiştirilebilecek şekilde tasarlanmıştır Sadece bir kilit pimini çekip bıçağın çıkartılması yeterlidir. Kilit pimi aynı zamanda diğer parçalar için kilitleme elemanı olarak işlev görür. Ardından saban demirleri veya şeritler çekilerek geçme bağlantıdan çıkartılır. Sadece tek bir cıvatayla tespit edilmiş olan keski ucunun değiştirilmesi de geleneksel sistemlerdekinden çok daha hızlı gerçekleşir.

  DuraMaxx pulluk bıçak ünitesi, saban demiri olarak veya şerit ünitesi olarak mevcuttur. Saban demiri ve şeritler sadece iki kancayla tespit edilir. Şerit ünitelerinde, şeritlerle destek arasındaki boşluk büyük ölçüde artırılmıştır. Destek, şeritlerin
  altında kalır. Dolayısıyla ağır şartlar altında bile bıçaklar tıkanmaksızın toprak sürülebilir. Aşırı yapışkan topraklar ve saban demirine az basınç binen toprak şartları için DuraMaxx pulluk bıçak ünitesinin plastik şeritlisi de mevcuttur. Saban  demirinin üstte ve altta çamur yapışmasına maruz kalan kısımlarında plastik şeritler kullanıldığında en yüksek kayganlık özellikleri elde edilir. Böylece DuraMaxx pulluk bıçak ünitesi en aşırı şartlar altında bile “yapışma sorunu” çıkartmadan çalışır.