• ÖNDER ÇİFTÇİ LEMKEN TÜRKİYE SATIŞ NOKTASI 

 • TELEFON: 0(282)262 46 71

 • ANIZ İŞLEME

  ANIZ İŞLEMEYE VE MALÇLI TOPRAK İŞLEME HAZIRLIĞINA YÖNELİK GENİŞ BİR ÜRÜN YELPAZESİ

  Son yıllarda anız işlemeye yönelik çalışma hedefleri birçok yerde değişmiştir. Eskiden anız işleme çalışmaları ağırlıkla yabani bitkilerle mücadeleye ve toprağın gevşetilmesine yönelikti. Günümüzdeyse çoğu tarla yabani bitkilerden büyük ölçüde kurtulmuş durumdadır. Dolayısıyla ürünün arasına çok az miktarda yabani bitki karışmaktadır.

  Artık biçerdöverler, son derece geniş kesme mekanizmalarıyla büyük miktarda otu işlemek zorunda kalmakta, parçalama makineleri çoğu zaman bu kadar büyük miktarda otu optimum şekilde ufalamakta ve bütün çalışma genişliğine dağıtmakta zorlanmaktadır. Büyük miktardaki bu organik kütlenin ve ürün artıklarının yoğun olarak işlenebilmesi için özellikle rotasyon ürünlerinde daha sonra malçlı toprak işleme çalışması yapılması şarttır.

  Nem kaybını önlemek için ilk anız işleme çalışması sırasında aynı zamanda toprak altındaki kılcal köklerin de kesilmesi gerekir. Ürün artıkları toplandıktan sonra malçlı toprak işleme sırasındaki tohum serpme sürecinde, sonraki ürün için koşulların iyileştirilmesi amacıyla toprağın üst tabakasındaki saman yoğunluğunun azaltılması için toprak daha derinlemesine işlenir.

  LEMKEN, uzun vadeli bakan çiftçiler ve tarımsal hizmet ajansları için yere, toprağa ve uygulanan rotasyona göre anız işleme ve malçlı toprak işleme konusunda ayrıntılı bir strateji uygulamaya yönelik olarak, kısa tırnaklı tırmıklardan ve çapalardan oluşan geniş bir ürün yelpazesi sunar. Farklı işleme yoğunluğuna sahip olan Heliodor ve Rubin gibi kısa tırnaklı tırmıklar veya Kristall ve Karat gibi çapalar akıllı işlem zincirleri oluşturacak şekilde birleştirilebilir. Böylece düşük işlem maliyetiyle bütün tarım gerekleri optimum şekilde göz önüne alınmış olur.

  Heliodor 9

  Heliodor 9

  KOMPAKT, ÇOK YÖNLÜ VE ÇEKMESİ KOLAY

  Heliodor kompakt kısa tırnaklı tırmık, hafif  ve orta sertlikteki toprakta sığ anız işlemede olduğu gibi malçlı toprak için fidelik hazırlamada veya pulluğun ardından kullanılabilir.

  Devamı…

  Rubin 9

  SIĞ, HIZLI VE YOĞUN

  Rubin 9 kısa tırnaklı tırmık, ağır şartlar altında bile yaklaşık 12 cm derinliğe kadar yoğun ve homojen bir organik kütle ve toprak karışımı meydana getirerek

  Devamı…
  Rubin 9
  Rubin 12

  Rubin 12

  DERİNLEMESİNE ÇALIŞAN KISA TIRNAKLI TIRMIK

  LEMKEN, Rubin 12 ile piyasaya, 20 cm derinliğe kadar çalışma derinliğiyle tıpkı çapa makineleri kadar derine inebilen bir kısa tırnaklı tırmık sürmüş oldu.

  Devamı…

  Önden/arkadan monte ağır cihazlar için eyerleme konsepti

  AYNI ZAMANDA HEM ÖNDEN/ARKADAN MONTE HEM DE EYER TİPİ YÜKLEME

  Şimdiye kadar önden/arkadan monte makinelerde silindir seçimi, başka faktörlerin yanı sıra traktörün kaldırma gücüne ve taşıma sırasında gereken tekerlek yüküne bağlıydı.

  Devamı…
  Önden arkadan monte ağır cihazlar için eyerleme konsepti
  Kristall

  Kristall

  KOMPAKT YAPIDA EN İYİ İŞ KALİTESİ

  Kristall kompakt çapa, iki çubuklu makinenin kendini kanıtlamış avantajlarıyla üç veya daha fazla çubuklu çapaların gücünü bünyesinde birleştirdiğinden

  Devamı…

  Karat

  SIĞ VE DERİN ANIZ İŞLEMEDE YOĞUN ÇALIŞMA

  Yoğun çapa Karat, hem biçme dövme işleminden sonraki ilk sığ ve bütün yüzeyi kapsayan anız işleme çalışmasında,

  Devamı…
  Karat